Ako štartovala

Škodovka

História

Na začiatku príbehu boli traja kamaráti, ktorých už omrzelo stretávať sa v rôznych podnikoch po Bratislave, kde úroveň servisu kolísala a zariadenie postupne vykazovalo známky značného opotrebovania. A tak vznikol nápad vytvoriť niečo pre kamarátov a hostí, kde sa všetci budú cítiť ako doma.

Traja chalani, kamaráti, ktorí mali radi kávu a autá boli pre nich hobby vytvorili miesto, kde to bude ako doma, a zároveň obsiahne všetky tieto prvky. Celý priestor do detailu rozplánovali a následne zaplnili najvhodnejšími prvkami, ktoré v danom momente boli na trhu dostupné. Dnes sa Škodovke venujú dvaja bratranci Martin a Július Galátovci.

Koncept

ŠKODOVKA je koncept, ktorý má dať každému, kto prekročí prah dverí pocit, že sa ocitol napríklad v obývačke u starých rodičov. Čiže takmer ako doma. ŠKODOVKA v prvom rade nie je bežné retro. Je to československé retro. Zamerali sme sa na obdobie 70.- 80. rokov československej éry a jednotlivé prvky konceptu, ktorým dominuje práve autíčko ŠKODA 100 spadajú výlučne do tohto obdobia.

Celý názov znie ŠKODOVKA – Naštartovaná šálka kávy, a je to miesto, kde nájdete súlad kvalitnej kávy a kávových špecialít, zariadenia interiéru, jednoduchej a o to zaujímavejšej ponuky občerstvenia, či hudby práve z týchto zlatých čias Karla Gotta, Heleny Vondráčkovej, Karola Duchoňa a mnohých iných umelcov.